پایان سبز شاخص همزمان با اولین عرضه اولیه تابستان

0
13

جامعه خبری تحلیلی تابا

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل آخرین روز از معاملات این هفته را با رشد ۲۸ هزار و ۴۰۰ واحدی به پایان برد و با رسیدن به پله یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحدی، یک هفته کاملا صعودی دیگر را به ثبت رساند.

این در حالی است که شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۰٫۳۶ درصدی خود معادل ۱۵۶۴ واحد به سطح ۴۳۲ هزار واحدی رسید. معاملات امروز درحالی انجام شد که از سرعت رشد شاخص اندکی کاسته شد، چرا که در پیش‌بینی دیروز یکی از کارشناسان بازار سرمایه از رشد پرشتاب شاخص کل ابراز نگرانی کرده و عنوان کرد احتمال استراحت و اصلاح شاخص وجود دارد.

طی معاملات امروز نمادهای پرتاثیر شاخص شامل فارس، فملی و شستا بودند که هرکدام به ترتیب با ۳۳۷۹، ۲۷۶۷ و ۱۴۵۵ واحد در رشد ۲٫۰۴ درصدی شاخص تاثیر مثبت داشتند. سه صنعت برتر آخرین روز از معاملات این هفته نیز فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی بودند که گروه خودرویی با ۱۲۱ هزار و ۸۸۳ معامله بیشترین تعداد معاملات را به خود اختصاص داده بود.

در پایان معاملات امروز بیش از یک میلیون و ۱۷۰ هزار معامله در بورس انجام شد که در نتیجه آن ۶ میلیارد و ۲۸۲ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۱٫۶ هزار میلیارد تومان دادوستد شد و به این ترتیب ارزش بازار به ۵۳۱۲ هزار میلیارد تومان رسید.

ز

[گروه خبری تابا]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید