سکه و طلا با دلار ۳۲ هزار تومانی رکورد زدند / واکنش معکوس بورس

0
2
سکه و طلا با دلار ۳۲ هزار تومانی رکورد زدند / واکنش معکوس بورس

جامعه خبری تحلیلی تابا

گرانی دلار به رقم بی سابقه ۳۲ هزار تومان ضمن دامن زدن به ادامه التهابات ، منجر به ثبت رکوردهای جدید سکه و طلا با قیمت های ۱۶.۴ میلیون و ۱.۵ میلیون تومانی شد اما بورس واکنش معکوسی نشان داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی افزایش قیمت ارز و در ادامه ثبت رکوردهای جدید ، امروز قیمت دلار اعلامی صرافی ملی وارد کانال بی سابقه ۳۲ هزار تومانی و یورو از ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان گذشت تا زمینه جهش بازار طلا هم فراهم شود .

اما بازار سهام بر عکس دیگر رقبا عمل کرد و با ریزش ۴۷ هزار واحدی شاخص روبرو شد تا شاید فردا به کانال ۱.۴ میلیون واحدی نزول کند. رویدادی که موجب تعجب کارشناسان از عدم لحاظ افزایش دلار در قیمت سهام شده اما به باور اکثر فعالان ، لازمه رشد بورس ، بازگشت اعتمادهایی است که طی سه ماه اخیر به حداقل رسیده است.

به این ترتیب ، بهای هر قطعه سکه طرح جدید از ۱۶.۴ میلیون تومان عبور کرد و رکورد تازه ایی به جا گذاشت. سکه طرح قدیم هم از ۱۵.۵ میلیون تومان عبور کرد و نیم سکه  وربع سکه هم در ارقام بالاتر از ۹.۱ و ۶.۱ ۹ میلیون تومان ثبت شدند .

علاوه بر این در حالی قیمت هر انس طلا به ۱۹۰۰ دلار و هر مثقال طلا به ۶.۴ میلیون تومان رسید که بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار از مرز یک میلیون و ۴۸۵ هزار تومان عبود کرد . قیمت سکه‌های گرمی هم ۳.۱ میلیون تومان شد .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

[گروه خبری تابا]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید