دستورالعمل نرخ ۸ محصول ایران خودرو با افزایش ۴ تا ۴۸ درصدی ابلاغ شد

0
26

جامعه خبری تحلیلی تابا

رئیس شورای رقابت از ابلاغ دستورالعمل قیمت ۸ محصول غیر مشمول قیمت گذاری ایران خودرو با افزایش نرخ ۴ تا ۴۸ درصدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا شیوا درخصوص تعیین دستورالعمل قیمت خودروهای غیر مشمول قیمت گذاری که اخیرا در دستور کار شورای رقابت قرار گرفته به تسنیم گفت: بعد از تعیین دستورالعمل خودروهای مشمول قیمت گذاری، شورا به موضوع قیمت خودروهای غیر مشمول ورود و در نهایت دستورالعمل آنها را نیز تعیین کرد.

وی افزود: بانک مرکزی جزئیاتی از این خودروها برای بررسی تورم بخشی آنها در اختیار نداشت بر همین اساس شورای رقابت مجبور شد به محاسبه نرخ تورم ارزی این خودروها بپردازد. در محاسبات انجام شده ملاک، قیمت ۹۷ سازمان حمایت بود در نهایت توانستیم دستورالعمل قیمت گذاری جدید خودروهای پژو پارس اتوماتیک تیو فایو، هایما S5 و S7 ، سورن بنزینی، پژو ۲۰۷ دنده ای و اتوماتیک، دنا و دنا پلاس را تعیین کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: بر اساس دستورالعمل جدید متوسط افزایش قیمت این خودروها ۲۳ درصد بوده به نحوی که برخی از ۴ تا ۴۸ درصد متناسب با تورم ارزی امکان افزایش قیمت را پیدا کرده اند. اجرای این دستورالعمل از طریق ستاد تنظیم بازار به خودروسازان ابلاغ خواهد شد تا این افزایش قیمت ها را در محصولات بصورت متوسط اعمال کنند.

شیوا در خصوص سایر خودروها از جمله محصولات شرکت سایپا گفت: خودروهای غیرمشمول قیمت گذاری شرکت سایپا ، کوئیک و شاهین هستند که به محض بررسی تورم ارزی آنها دستورالعمل قیمت گذاری این تعداد از خودروها نیز اعلام خواهد شد. علاوه بر این شورای رقابت به مرور به حوزه سایر خودروهای غیر مشمول نیز ورود پیدا کرده و دستورالعمل آنها را نیز تعیین خواهد کرد.

انتهای پیام

[گروه خبری تابا]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید