درآمد ۳۹ هزار دلاری یک نوجوان ایرانی / علیرضا فیروزجا کیست؟

0
3
درآمد ۳۹ هزار دلاری یک نوجوان ایرانی / علیرضا فیروزجا کیست؟

جامعه خبری تحلیلی تابا

به گزارش تجارت‌نیوز، فیروزجا متولد ۲۸ خرداد ۸۲ در شهر بابل است. او در سال‌‎های ۹۴ و ۹۷ قهرمان مسابقات کشوری شد. طبیعتا قهرمانی‌اش در سال ۹۴ در ۱۲ سالگی اتفاق افتاده که بسیار جالب توجه است. او در رده سنی زیر ۱۲ سال در رقابت‌های شطرنج قهرمانی جوانان آسیا در سال ۲۰۱۵ توانست نشان طلا را به دست بیاورد.

از آن به بعد هم در کارنامه فیروزجا انبوهی از عناوین و موفقیت‌های بین‌المللی به چشم می‌خورد که آخرینش در نروژ به دست آمد. سایت «ورزش‌سه» در بخشی از گزارش خود در مورد این نابغه نوجوان می‌نویسد: «فیروزجا که با کسب مقام دومی ۳۹هزار دلار معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جایزه گرفت، در ماه‌های گذشته در اکثر مسابقاتی که به‌صورت آنلاین برگزار شد یکی از نفراتی بود که جوایز دلاری را به خود اختصاص داده و دلارهای پرداختی اسپانسرهای این رشته ورزشی را به حساب شخصی خود واریز کرده است. درآمدزایی خالص فیروزجا از پشت میز کامپیوتر شخصی و با نبوغ خود در دیدارهای سریع و نیمه‌سریع آنلاین شطرنج برابر بهترین‌های جهان در حالی رقم می‌خورد که خیلی از ورزشکاران به دلیل تعطیلی رقابت‌های ورزشی در حال استراحت در منزل هستند و بسیاری از بیزینس‌ها نیز در تلاطم اقتصادی ایجاد شده آسیب فراوان دیده‌اند. در حال حاضر شاید خیلی از فوتبالیست‌های لیگ برتر هم در یک سال به اندازه او درآمد نداشته باشند.»

موفقیت‌های فیروزجا کامنت‌های خوبی هم از مردم گرفته است. به‌عنوان مثال یک نفر برای او نوشته: «نوش جانش. خودش می‌گفت روزی ۱۶ ساعت تمرین دارد. او برای رسیدن به این نقطه، تلاش خیلی زیادی کرده است.»

منبع: دنیای اقتصاد

[گروه خبری تابا]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید