تزریق ۶۰ میلیون متر مکعب آب همزمان با احداث تصفیه‌خانه ۶ تهران

  0
  2
  ۶۰ میلیون متر مکعب آب به سطح شهر تهران اضافه می‌شود

  جامعه خبری تحلیلی تابا

  به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا بختیاری مدیر عامل آب تهران در بازدید از تصفیه‌خانه شماره ۶ تهران گفت:  تصفیه خانه ۶ تهران  پنجشنبه ۸ آبان ۹۹ امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

  او ادامه داد: این تصفیه خانه، چون در ارتفاع و بالاتر از شهر تهران قرار دارد به راحتی آب پس از تصفیه در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد. در حال حاضر بیشتر مناطق شمال تهران از تصفیه خانه جلالیه و کن پمپاژ می‌شوند که با افتتاح این تصفیه خانه بخشی از تصفیه خانه شمال تهران از مدار خارج می‌شود.

  مدیر عامل آب تهران بیان کرد: با اجرای تصفیه خانه ۶ تهران، ۶۰ میلیون متر مکعب آب به سطح شهر تهران اضافه می‌شود و مشکلات کمبود فشار هم برطرف خواهد شد.


  بیشتر بخوانید


  بختیاری تصریح کرد:  این تصفیه خانه آبرسانی مناطق ۲۱، ۲۲، ۹، ۵ و ۱۸ و شهر پرند را که حدود ۱.۵ میلیون نفر هستند، پوشش می‌دهد.

  او افزود: این تصفیه خانه نقش بسیار مهمی در پدافند غیر عامل دارد به طوری که در مواقعی که مشکلاتی پیش می‌آید این تصفیه خانه می‌تواند مشکلات را برطرف کند.

  مدیر عامل آب تهران گفت:  لوله‌کشی آب از سد کرج به طول ۳۰ کیلومتر وارد این تصفیه‌خانه می‌شود و پس از تصفیه برای مصرف وارد مدار می‌شود و البته زمانی که بارندگی در سد کرج شدید بود کدورت آب بالا می‌رفت و مشکلات عدیده‌ای برای ما به وجود می‌آورد، ولی با احداث این تونل مشکل کدورت آب هم برطرف می‌شود.

  او بیان کرد: افتتاح این سد بسیار کار ارزشمند و مهمی برای شهر تهران است و می‌تواند نیاز شهر تهران را در مواقع ضروری برطرف کند.

  بختیاری اضافه کرد: تا به امروز هزینه این تصفیه خانه ۴۸۰ میلیارد تومان برآورد شده است، ولی ارزش امروزی این تصفیه خانه بالای ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.

  مدیر عامل آب تهران در پایان گفت: در حال حاضر به طور متوسط در سال ۷۰ درصد از آب سطحی و ۳۰ درصد هم از آب‌های زیر زمینی استفاده می‌شود که با افتتاح این تصفیه خانه کیفیت آب در تهران افزایش می‌یابد.

  انتهای پیام/

  [گروه خبری تابا]

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید