بازداشت ۶۰۰ معترض انتخاباتی در مینیاپولیس آمریکا

  0
  2
  بازداشت 600 معترض انتخاباتی در مینیاپولیس آمریکا

  جامعه خبری تحلیلی تابا

  پلیس شهر مینیاپولیس تظاهرات معترضان انتخاباتی در این شهر را سرکوب کرده و دست کم ۶۰۰ نفر از آنها را بازداشت کرده است.

  به گزارش فارس، در پی تظاهرات مردمی در شهر «مینیاپولیس» که به عدم شمارش آرایشان معترض بودند،‌ دست کم ۶۰۰ نفر از جمله کودکان و اصحاب رسانه‌ توسط پلیس این شهر بازداشت شدند.

  زمانی که معترضان در حال برگزاری تظاهرات خود بودند، پلیس مینیاپولیس تظاهرات کنندگان را محاصره کرده و مانع از ورود آنها به بزرگراه شد.

  تظاهرات کنندگان قصد داشتند چند کیلومتر در مرکز شهر مینیاپولیس تظاهرات کنند اما نیروهای پلیس به آنها اجازه این کار را ندادند.

  بر اساس گزارش‌ها،‌ در حالی که پلیس هیچ دستوری به تظاهرات کنندگان برای متفرق شدن نداده بود، اقدام به پاشیدن اسپری فلفل به سوی معترضان کرده و تعدادی از آنها را بازداشت کرد.

  پس از برگزاری انتخابات آمریکا در روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) شهرهای این کشور به صحنه تظاهرات میان طرفداران و مخالفان ترامپ تبدیل شده است.

  روز گذشته رسانه‌های مختلف آمریکا شامل آسوشیتدپرس، سی‌ان‌ان و حتی فاکس نیوز جمهوری‌خواه، جو بایدن و کامالا هریس را به عنوان رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور منتخب، برنده انتخابات ریاست جمهوری و دونالد ترامپ و مایک پنس معاونش را بازنده آن خواندند.

  به دنبال این تحولات، بایدن و هریس با ایراد یک سخنرانی رسما خودشان را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواندند اما ترامپ ضمن نپذیرفتن شکست، از رجوع خود به دادگاه برای متوقف کردن آنچه «تقلب بزرگ در انتخابات» خوانده است، خبر داد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید