آزادسازی سهام عدالت به روش غیرمستقیم چه مزیتی دارد؟ | نیمه

  0
  26

  جامعه خبری تحلیلی تابا

  نیمه خرداد ماه آخرین مهلت انتخاب روش مستقیم یا غیر مستقیم سهام عدالت عنوان شده است.

  بر این اساس تاکنون حدود ۱۶ میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کرده اند و به صورت خودکار ما بقی سهامداران در روش غیر مستقیم یا انتخاب شرکت های سهام عدالت استانی قرار خواهند گرفت.

  – “، نکته جالب توجه اینکه یکی از مزیت های مهم آزاد سازی سهام عدالت به روش غیر مستقیم دریافت سود سالیانه از طریق یک حساب بانکی است.

  این موضوع عمدتا مورد توجه افرادی که روش ازادسازی مستقیم را انتخاب کرده اند قرار نگرفته است.

  بر این اساس سهامدارانی که روش ازادسازی مستقیم را انتخاب می کنند برای دریافت سود مجامع ۳۶ شرکت سهام عدالت بایستی به بانک هایی مختلفی که از سوی این شرکت ها اعلام می شود مراجعه کنند.

  این درحالی است که افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب می کنند تنها از طریق یک حساب سود تمام ۳۶ شرکت سهام عدالت را دریافت می کنند.

  در واقع اگر سازوکار پرداخت سود شرکت ها از طریق سامانه سجام فراهم می شد دیگری نیازی به مراجعه به بانک های مختلف برای دریافت سود مجمع نبود اما درحال حاضر چنین زمینه ای فراهم نشده و سهامداران بایستی برای دریافت سود به بانک ها مختلف مراجعه کنند.

  بر اساس روش غیر مستقیم آزاد سازی سهام عدالت سهامداران تنها با یک شرکت سرمایه گذاری استانی مواجه هستند و این شرکت سود سالیانه را از طریق یک حساب برای سهامداران واریز خواهد کرد.

  با توجه به تعداد بالای افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند و با توجه به اینکه ظرفیت فروش ۳۰ درصد این سهام فراهم شده است عملا بایستی این افراد برای دریافت سود سالیانه به بانک های مختلف مراجعه کنند.

  بنابراین لازم است برای رفع این مشکل هرچه سریع تر سازوکار پرداخت سود متمرکز مجامع شرکت ها فراهم شود.

  کلید واژه ها: سهام عدالتمستقیمانتخابسهامعدالتآزاد سازی سهام عدالتسهامدارانسازیشرکتشرکت هاحساب بانکیآزاد سازیآزادقرارمزیتبانکحساباساسسالیانهمیلیوناستانیمراجعهخودکاریکی ازاعلامموضوعخردادآخرینبانکیمورد

  [گروه خبری تابا]

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید